top of page

O NÁS

Od Action for Happiness k Pozitivně k dětem

Na začátku byla LÁSKA k dětem. Vnímáme, že to dnešní děti nemají v životě vůbec jednoduché a že skrz osobu učitele jim můžeme předat cenné dovednosti, díky kterým budou děti spokojenější a odolnější.

 

V roce 2019 jsme v Česku založily pobočku mezinárodní organizace Action for Happiness ČR. Zaujaly nás nejen myšlenky pozitivní psychologie, ze kterých hnutí vychází, ale také přístup k učení se životní spokojenosti prostřednictvím malých krůčků, které můžeme podnikat každý den, bez ohledu na to, co se děje okolo nás. 

V rámci aktivit Action for Happiness  jsem úspěšně představily široké veřejnosti koncept pozitivní psychologie a pravidelně vám přinášíme inspiraci v péči o duševní zdraví formou akčních kalendářů, videí nebo článků.

Action for Happiness ČR má svoje fanoušky i v řadě škol, což nás, spolu s dopady náročných událostí posledních let, inspirovalo k vytvoření projektu „Pozitivně k dětem“, prostřednictvím kterého chceme poskytovat cílenou podporu učitelům, rodičům i dětem v tématech životní spokojenosti a rozvoji silných stránek a to formou školení i individuálního poradenství.
 

KDO JSME

Gabriela Mácová

Mgr. Gabriela Mácová, MBA

  • LinkedIn

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého, a na začátku své kariéry jsem sbírala zkušenosti v oblasti HR poradenství, psychodiagnostiky a vedení Assessment a Development Center. Celkem 16 let jsem pak strávila ve velké korporaci a v oblasti HR  jsem se věnovala postupně široké škále projektů, včetně vedení týmů a mezinárodních projektů. Nejblíže mi byla vždy oblast vzdělávání a rozvoje, která pro mě obsahovala pozitivní pohled na možnosti rozvoje potenciálu člověka. 

K tématům pozitivní psychologie jsem se dostala díky knize Martina Seligmana „Naučený optimismus“. Od té doby už uběhlo pár let, a čím více jsem se věnovala pozitivní psychologii, tím víc mě přesvědčovala, že je tou cestou, po které se chci vydat a v níž vidím smysl. Jako máma dvou kluků jsem je mohla zkoušet "na vlastní kůži" a tyto zkušenosti mne utvrdily v tom, že pozitivní psychologie v sobě nese obrovský potenciál. Absolvovala jsem tréninky v pozitivním koučování u Roberta Biswas-Dienera (Positive Acorn), Positive Psychology MasterClass ve Velké Británii, tréninky rozvoje silných stránek  (VIA Institute) a kurz M.Seligmana Positive Psychology Visionary Science. Jsem přesvědčena, že techniky pozitivní psychologie jsou velmi prospěšné dětem na jejich cestě k dospělosti a proto jsem ráda, že je můžeme v rámci projektu Pozitivně k dětem veřejnosti představit. 

Jitka Narwa Ulmerová

Mgr. Jitka Narwa Ulmerová

  • LinkedIn

Životní zkušenosti mne naučily, že i přes veškeré nástrahy, které nám život často přináší, může každý z nás velkou měrou ovlivnit to, jak šťastní a spokojení se cítíme, jak naplněný a aktivní život žijeme a kolik energie z něj dokážeme načerpat. 

Téma životní spokojenosti a kvality osobního i pracovního života je mi dlouhodobě blízké. Věnuji se mu jako lektorka osobního a manažerského rozvoje, v roli HR manažerky i ve svých vlastních rozvojových aktivitách. Vystudovala jsem Sociální pedagogiku a poradenství na Masarykově univerzitě a poté jsem 15 let pracovala v HR pozicích v bakovnictví. K pozitivní psychologii mě přivedl zájem o téma životní spokojenosti. Absolvovala jsem kurz M. Seligmana Positive psychology Visionary Science, roční program Psychologie pro každý den na FF UK, kurz Facilitační dovedností od CMI, koučovací program v Koučink centru a mnoho seberozvojových kurzů u společnosti Team Test, se kterou spolupracuji i jako externí lektorka. Mám 10 leté zkušenosti s tvorbou a vedením rozvojových programů a školení ve firemním prostředí. Přes deset let jsem působila jako cvičitelka dětí v TJ Sokol Předklášteří. Jsem máma dvou kluků a "bonusová máma" dalších 4 dětí. Péče o šest dětí je pro mne velkou životní školou. 

REFERENCE

Paní Mácová u nás ve škole vedla školení na téma pozitivní psychologie a z ní vycházející přístup k dětem jak ve výuce, tak v běžném životě. Workshop obsahoval teorii i praktická cvičení jak pozměnit své myšlení a následně přístup k sobě, ostatním a tedy i komunikaci s dětmi - žáky. Paní lektorka je zkušená v oboru a tématech, která školí. Je velmi příjemná, otevřená konverzaci a otázkám. Školení probíhalo česky i anglicky a náš učitelský sbor byl velmi spokojen a mnozí nově nabyté zkušenosti ihned aplikovali ve své práci i osobním životě. Proto jsme paní lektorku pozvali ještě s dalším tématem "Formativní hodnocení žáků a růstové nastavení mysli". Opět jsme byli nadšeni a můžeme její semináře směle doporučit.

 

Dominika Adamová , vedoucí Poradenského centra;
školní poradce a terapeut

Open Gate School

NAPIŠTE NÁM

Máte zájem o spolupráci? Zajímají vás naše služby?

Napište nám na info@pozitivnekdetem.cz

nebo nám zavolejte

731 423 414 (Gabriela)

724 413 788 (Jitka) 

Děkujeme vám za zprávu. Co nejdříve vám odpovíme! 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

bottom of page